BTD24-12W45S
BTD24-12W45S Bellnix Co., Ltd.
BTD.pdf
Виробник: Bellnix Co., Ltd.
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 11W
Features: Adjustable Output, Remote On/Off
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-SMD Module, 7 Leads
Size / Dimension: 1.41" L x 0.89" W x 0.33" H (35.9mm x 22.6mm x 8.5mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 450mA, 450mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Part Status: Active
Power (Watts): 11 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 500 V
на замовлення 2 шт:
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 11W, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-SMD Module, 7 Leads, Size / Dimension: 1.41" L x 0.89" W x 0.33" H (35.9mm x 22.6mm x 8.5mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 86%, Current - Output (Max): 450mA, 450mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Part Status: Active, Power (Watts): 11 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 500 V.