Продукція > NXP USA INC. > BUK202-50Y,127
BUK202-50Y,127
BUK202-50Y,127 NXP USA Inc.
BUK202-50Y_1.pdf
Виробник: NXP USA Inc.
Description: IC PWR SWITCH N-CH 1:1 SOT263B
Packaging: Tube
Features: Status Flag
Package / Case: TO-220-5 Formed Leads
Output Type: N-Channel
Mounting Type: Through Hole
Number of Outputs: 1
Interface: On/Off
Switch Type: General Purpose
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Output Configuration: High Side
Rds On (Typ): 28mOhm
Input Type: Non-Inverting
Voltage - Load: 50V (Max)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): Not Required
Current - Output (Max): 20A
Ratio - Input:Output: 1:1
Supplier Device Package: SOT263B-01
Fault Protection: Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage, UVLO
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC PWR SWITCH N-CH 1:1 SOT263B, Packaging: Tube, Features: Status Flag, Package / Case: TO-220-5 Formed Leads, Output Type: N-Channel, Mounting Type: Through Hole, Number of Outputs: 1, Interface: On/Off, Switch Type: General Purpose, Operating Temperature: 150°C (TJ), Output Configuration: High Side, Rds On (Typ): 28mOhm, Input Type: Non-Inverting, Voltage - Load: 50V (Max), Voltage - Supply (Vcc/Vdd): Not Required, Current - Output (Max): 20A, Ratio - Input:Output: 1:1, Supplier Device Package: SOT263B-01, Fault Protection: Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage, UVLO.