Продукція > PULSE ELECTRONICS > BWCM001810104N7GL8
BWCM001810104N7GL8
BWCM001810104N7GL8 Pulse Electronics
BWCM_Series.pdf
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.071" L x 0.039" W (1.80mm x 1.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 54mOhm Max
Q @ Freq: 25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 10.4GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Height - Seated (Max): 0.041" (1.05mm)
Inductance: 4.7 nH
Current Rating (Amps): 1.5 A
Написати відгук
Description: INDUCTOR RF, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.071" L x 0.039" W (1.80mm x 1.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 54mOhm Max, Q @ Freq: 25 @ 250MHz, Frequency - Self Resonant: 10.4GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Height - Seated (Max): 0.041" (1.05mm), Inductance: 4.7 nH, Current Rating (Amps): 1.5 A.