Продукція > PULSE ELECTRONICS > BWCM00181010R10GH8
BWCM00181010R10GH8
BWCM00181010R10GH8 Pulse Electronics
BWCM_Series.pdf
Виробник: Pulse Electronics
Description: INDUCTOR RF
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.071" L x 0.039" W (1.80mm x 1.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 630mOhm Max
Q @ Freq: 34 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant: 1.75GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Height - Seated (Max): 0.041" (1.05mm)
Inductance: 100 nH
Current Rating (Amps): 490 mA
Написати відгук
Description: INDUCTOR RF, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.071" L x 0.039" W (1.80mm x 1.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 630mOhm Max, Q @ Freq: 34 @ 150MHz, Frequency - Self Resonant: 1.75GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Height - Seated (Max): 0.041" (1.05mm), Inductance: 100 nH, Current Rating (Amps): 490 mA.