Продукція > PULSE ELECTRONICS > BWCS000604047N4J00
BWCS000604047N4J00
BWCS000604047N4J00 Pulse Electronics
BWCS000604047N4J00
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.023" L x 0.018" W (0.58mm x 0.46mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 250mOhm Max
Q @ Freq: 18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 9.1GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0201
Height - Seated (Max): 0.018" (0.45mm)
Inductance: 7.4 nH
Current Rating (Amps): 390 mA
Написати відгук
Description: INDUCTOR RF, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Size / Dimension: 0.023" L x 0.018" W (0.58mm x 0.46mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 250mOhm Max, Q @ Freq: 18 @ 250MHz, Frequency - Self Resonant: 9.1GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 250 MHz, Supplier Device Package: 0201, Height - Seated (Max): 0.018" (0.45mm), Inductance: 7.4 nH, Current Rating (Amps): 390 mA.