Продукція > PULSE ELECTRONICS > BWHC001812101N6K00
BWHC001812101N6K00
BWHC001812101N6K00 Pulse Electronics
BWHC_Series.pdf
Виробник: Pulse Electronics
Description: INDUCTOR RF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 30mOhm Max
Q @ Freq: 24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 12.5GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.040" (1.02mm)
Inductance: 1.6 nH
Current Rating (Amps): 2.4 A
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: INDUCTOR RF, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 30mOhm Max, Q @ Freq: 24 @ 250MHz, Frequency - Self Resonant: 12.5GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 250 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.040" (1.02mm), Inductance: 1.6 nH, Current Rating (Amps): 2.4 A.