Продукція > PULSE ELECTRONICS > BWNC00372926101K00
BWNC00372926101K00
BWNC00372926101K00 Pulse Electronics
BWNC00372926101K00
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.146" L x 0.114" W (3.70mm x 2.90mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 3.7Ohm Max
Q @ Freq: 15 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant: 6MHz
Current - Saturation (Isat): 145mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 796 kHz
Height - Seated (Max): 0.102" (2.60mm)
Inductance: 100 µH
Написати відгук
Description: INDUCTOR RF, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.146" L x 0.114" W (3.70mm x 2.90mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 3.7Ohm Max, Q @ Freq: 15 @ 796kHz, Frequency - Self Resonant: 6MHz, Current - Saturation (Isat): 145mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 796 kHz, Height - Seated (Max): 0.102" (2.60mm), Inductance: 100 µH.