Продукція > PULSE ELECTRONICS > BWPM0016110818NJ00
BWPM0016110818NJ00
BWPM0016110818NJ00 Pulse Electronics
Description: INDUCTOR RF
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.043" W (1.60mm x 1.10mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 85mOhm Max
Q @ Freq: 42 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 3.5GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.040" (1.02mm)
Part Status: Active
Inductance: 18 nH
Current Rating (Amps): 700 mA
Написати відгук
Description: INDUCTOR RF, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.043" W (1.60mm x 1.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 85mOhm Max, Q @ Freq: 42 @ 250MHz, Frequency - Self Resonant: 3.5GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.040" (1.02mm), Part Status: Active, Inductance: 18 nH, Current Rating (Amps): 700 mA.