Продукція > PULSE ELECTRONICS > BWPS00383829101K00
BWPS00383829101K00
BWPS00383829101K00 Pulse Electronics
BWPS00383829101K00
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 4.8Ohm Max
Q @ Freq: 33 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant: 8MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.116" (2.94mm)
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 310 mA
Написати відгук
Description: INDUCTOR RF, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 4.8Ohm Max, Q @ Freq: 33 @ 1MHz, Frequency - Self Resonant: 8MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.116" (2.94mm), Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 310 mA.