Продукція > PULSE ELECTRONICS > BWPS00383830471M00
BWPS00383830471M00
BWPS00383830471M00 Pulse Electronics
Description: INDUCTOR RF
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 19Ohm Max
Q @ Freq: 33 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant: 3.1MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.120" (3.05mm)
Part Status: Active
Inductance: 470 µH
Current Rating (Amps): 160 mA
Написати відгук
Description: INDUCTOR RF, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 19Ohm Max, Q @ Freq: 33 @ 1MHz, Frequency - Self Resonant: 3.1MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.120" (3.05mm), Part Status: Active, Inductance: 470 µH, Current Rating (Amps): 160 mA.