Продукція > PULSE ELECTRONICS > BWQV00322520120M00
BWQV00322520120M00
BWQV00322520120M00 Pulse Electronics
BWQV_Series.pdf
Виробник: Pulse Electronics
Description: INDUCTOR RF
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2Ohm Max
Q @ Freq: 35 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant: 18MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1210
Height - Seated (Max): 0.087" (2.20mm)
Inductance: 12 µH
Current Rating (Amps): 180 mA
Написати відгук
Description: INDUCTOR RF, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1210 (3225 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2Ohm Max, Q @ Freq: 35 @ 1MHz, Frequency - Self Resonant: 18MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 1210, Height - Seated (Max): 0.087" (2.20mm), Inductance: 12 µH, Current Rating (Amps): 180 mA.