BXC65R380U BRIDGELUX
Виробник: BRIDGELUX
Category: THT N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 650V; 11A; Idm: 44A; 118W; TO251
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 650V
Drain current: 11A
Power dissipation: 118W
Case: TO251
Gate-source voltage: ±30V
On-state resistance: 0.38Ω
Mounting: THT
Kind of channel: enhancement
Gate charge: 19nC
Pulsed drain current: 44A
Kind of package: tube
Написати відгук
Category: THT N channel transistors, Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 650V; 11A; Idm: 44A; 118W; TO251, Type of transistor: N-MOSFET, Polarisation: unipolar, Drain-source voltage: 650V, Drain current: 11A, Power dissipation: 118W, Case: TO251, Gate-source voltage: ±30V, On-state resistance: 0.38Ω, Mounting: THT, Kind of channel: enhancement, Gate charge: 19nC, Pulsed drain current: 44A, Kind of package: tube.