BXP10N80F BRIDGELUX
Виробник: BRIDGELUX
Category: THT N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 800V; 10A; Idm: 40A; 44W; TO220F
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 800V
Drain current: 10A
Power dissipation: 44W
Case: TO220F
Gate-source voltage: ±30V
On-state resistance:
Kind of channel: enhancement
Gate charge: 71nC
Pulsed drain current: 40A
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT N channel transistors, Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 800V; 10A; Idm: 40A; 44W; TO220F, Type of transistor: N-MOSFET, Polarisation: unipolar, Drain-source voltage: 800V, Drain current: 10A, Power dissipation: 44W, Case: TO220F, Gate-source voltage: ±30V, On-state resistance: 1Ω, Mounting: THT, Kind of package: tube, Kind of channel: enhancement, Gate charge: 71nC, Pulsed drain current: 40A.