BXP20N50F BRIDGELUX
Виробник: BRIDGELUX
Category: THT N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 500V; 20A; Idm: 80A; 39W; TO220F
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 500V
Drain current: 20A
Pulsed drain current: 80A
Power dissipation: 39W
Case: TO220F
Gate-source voltage: ±30V
On-state resistance: 0.3Ω
Mounting: THT
Gate charge: 51nC
Kind of package: tube
Kind of channel: enhancement
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT N channel transistors, Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 500V; 20A; Idm: 80A; 39W; TO220F, Type of transistor: N-MOSFET, Polarisation: unipolar, Drain-source voltage: 500V, Drain current: 20A, Pulsed drain current: 80A, Power dissipation: 39W, Case: TO220F, Gate-source voltage: ±30V, On-state resistance: 0.3Ω, Mounting: THT, Gate charge: 51nC, Kind of package: tube, Kind of channel: enhancement.