BXS105N10B BRIDGELUX
Виробник: BRIDGELUX
Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 14A; Idm: 56A; 3.5W; SOP8
On-state resistance: 10.5mΩ
Power dissipation: 3.5W
Gate-source voltage: ±20V
Pulsed drain current: 56A
Drain-source voltage: 100V
Drain current: 14A
Kind of channel: enhancement
Mounting: SMD
Type of transistor: N-MOSFET
Kind of package: reel
Case: SOP8
Polarisation: unipolar
Gate charge: 71nC
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: SMD N channel transistors, Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 14A; Idm: 56A; 3.5W; SOP8, On-state resistance: 10.5mΩ, Power dissipation: 3.5W, Gate-source voltage: ±20V, Pulsed drain current: 56A, Drain-source voltage: 100V, Drain current: 14A, Kind of channel: enhancement, Mounting: SMD, Type of transistor: N-MOSFET, Kind of package: reel, Case: SOP8, Polarisation: unipolar, Gate charge: 71nC.