BXT030N03C
BXT030N03C BRIDGELUX
BXT030N03C.pdf
Виробник: BRIDGELUX
Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 59A; Idm: 360A; 44.6W; PDFN56
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 30V
Drain current: 59A
Pulsed drain current: 360A
Power dissipation: 44.6W
Case: PDFN56
Gate-source voltage: ±20V
On-state resistance: 6.5mΩ
Mounting: SMD
Gate charge: 66nC
Kind of package: reel; tape
Kind of channel: enhancement
на замовлення 1625 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: SMD N channel transistors, Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 59A; Idm: 360A; 44.6W; PDFN56, Type of transistor: N-MOSFET, Polarisation: unipolar, Drain-source voltage: 30V, Drain current: 59A, Pulsed drain current: 360A, Power dissipation: 44.6W, Case: PDFN56, Gate-source voltage: ±20V, On-state resistance: 6.5mΩ, Mounting: SMD, Gate charge: 66nC, Kind of package: reel; tape, Kind of channel: enhancement.