BXW10M1K2H
BXW10M1K2H BRIDGELUX
BXW10M1K2H.pdf
Виробник: BRIDGELUX
Category: THT N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; SiC; unipolar; 1.2kV; 10A; Idm: 40A; 80.6W
Polarisation: unipolar
Case: TO247-3
Gate-source voltage: -3...20V
Gate charge: 29nC
On-state resistance: 610mΩ
Drain current: 10A
Pulsed drain current: 40A
Power dissipation: 80.6W
Drain-source voltage: 1.2kV
Kind of package: tube
Kind of channel: enhancement
Type of transistor: N-MOSFET
Mounting: THT
Technology: SiC
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT N channel transistors, Description: Transistor: N-MOSFET; SiC; unipolar; 1.2kV; 10A; Idm: 40A; 80.6W, Polarisation: unipolar, Case: TO247-3, Gate-source voltage: -3...20V, Gate charge: 29nC, On-state resistance: 610mΩ, Drain current: 10A, Pulsed drain current: 40A, Power dissipation: 80.6W, Drain-source voltage: 1.2kV, Kind of package: tube, Kind of channel: enhancement, Type of transistor: N-MOSFET, Mounting: THT, Technology: SiC.