BY1800-CT
BY1800-CT Diotec Semiconductor
by251.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: DIODE GEN PURP 1.8KV 3A DO201
Packaging: Strip
Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 1.5 µs
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 3A
Supplier Device Package: DO-201
Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1800 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1.8 V
на замовлення 5100 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 425
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE GEN PURP 1.8KV 3A DO201, Packaging: Strip, Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 1.5 µs, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 3A, Supplier Device Package: DO-201, Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1800 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 3 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1.8 V.