BY550-400-CT
BY550-400-CT Diotec Semiconductor
by55050.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: DIODE STANDARD 400V 5A DO201
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 1.5 µs
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 5A
Supplier Device Package: DO-201
Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 400 V
Написати відгук
Description: DIODE STANDARD 400V 5A DO201, Packaging: Strip, Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 1.5 µs, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 5A, Supplier Device Package: DO-201, Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 400 V.