BYW27-200-CT
BYW27-200-CT Diotec Semiconductor
byw2750.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: DIODE GEN PURP 200V 1A DO41
Packaging: Strip
Package / Case: DO-204AC, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 1.5 µs
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-41/DO-204AC
Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 nA @ 200 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE GEN PURP 200V 1A DO41, Packaging: Strip, Package / Case: DO-204AC, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 1.5 µs, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-41/DO-204AC, Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 nA @ 200 V.