BZB84-B3V3-QR
BZB84-B3V3-QR Nexperia USA Inc.
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: BZB84-B3V3-Q/SOT23/TO-236AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Configuration: 1 Pair Common Anode
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.3 V
Impedance (Max) (Zzt): 95 Ohms
Supplier Device Package: TO-236AB
Grade: Automotive
Power - Max: 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1 V