BZB84-C24-QR
BZB84-C24-QR Nexperia USA Inc.
BZB84-Q_SER.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: BZB84-C24-Q/SOT23/TO-236AB
Tolerance: ±5%
Configuration: 1 Pair Common Anode
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 24 V
Impedance (Max) (Zzt): 70 Ohms
Supplier Device Package: TO-236AB
Grade: Automotive
Power - Max: 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 16.8 V