BZT52C2V4
BZT52C2V4 DIOTEC SEMICONDUCTOR
bzt52c2v4.pdf
Виробник: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.5W; 2.4V; SMD; reel,tape; SOD123F; single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.5W
Zener voltage: 2.4V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: reel; tape
Case: SOD123F
Semiconductor structure: single diode
Manufacturer series: BZT52C
на замовлення 2990 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 167
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: INDEPENDENT TYPE 2.2V~2.6V 500MW, Tolerance: ±8.33%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-123, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.4 V, Impedance (Max) (Zzt): 100 Ohms, Supplier Device Package: SOD-123, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 1 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
BZT52C2V4 BZT52C2V4 Виробник : MDD BZT52C2V4.pdf Description: DIODE ZENER 2.4V 500MW SOD123
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: SOD-123
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.4 V
Impedance (Max) (Zzt): 100 Ohms
Supplier Device Package: SOD-123
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 120 µA @ 1 V
Кількість Ціна
BZT52C2V4 BZT52C2V4 Виробник : Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd. BZT52C2V4%20SOD-123.PDF Description: INDEPENDENT TYPE 2.2V~2.6V 500MW
Tolerance: ±8.33%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-123
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Max: 500 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 1 V
Мінімальне замовлення: 45
BZT52C2V4 BZT52C2V4 Виробник : Good-Ark Semiconductor BZT52Cxxx.pdf Description: DIODE ZENER 2.4V 500MW SOD123
Tolerance: ±8.33%
Packaging: Cut Tape (CT)
Power - Max: 500 mW
Мінімальне замовлення: 37
BZT52C2V4 BZT52C2V4 Виробник : Diotec Semiconductor BZT52Cxxx.pdf BZT52C2V4.pdf BZT52C2V4%20SOD-123.PDF Zener Diodes Zener, SOD-123F, 2.4V, 0.5W, 5%
Мінімальне замовлення: 36
BZT52C2V4 BZT52C2V4 Виробник : Diotec Electronics bztw52c2v4.pdf Zener Diode Single 2.4V 5% 100Ohm 500mW 2-Pin SOD-123F T/R
BZT52C2V4 BZT52C2V4 Виробник : Diotec Semiconductor bzt52c2v4.pdf Zener Diode Single 2.4V 5% 100Ohm 500mW 2-Pin SOD-123F T/R
товару немає в наявності
товару немає в наявності
Tolerance: ±8.33%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power - Max: 500 mW
Tolerance: ±8.33%
Power - Max: 500 mW
BZT52C2V4 BZT52C2V4 Виробник : Diodes Incorporated ds18004.pdf Zener Diodes
BZT52C2V4 BZT52C2V4 Виробник : Taiwan Semiconductor BZT52Cxxx.pdf BZT52C2V4.pdf BZT52C2V4%20SOD-123.PDF Zener Diodes 2.4 Volt 410mW 5%