BZT52C6V2 LGE
Виробник: LGE
6,2V; 0,5W; SOD-123 packing: tape/reel BZT52C6V2 SOD-123 LGE DZ 6V2.52 q
кількість в упаковці: 3000 шт
на замовлення 6000 шт:
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис BZT52C6V2 LGE
Description: DIODES INC. - BZT52C6V2 - Zener-Diode, 6.2 V, 500 mW, SOD-123, 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-123, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 500mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: BZT52, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 6.2V, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BZT52C6V2 | Виробник : Diotec Semiconductor |
Description: DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD123FTolerance: ±5% Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: SOD-123F Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ) Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.2 V Impedance (Max) (Zzt): 50 Ohms Supplier Device Package: SOD-123F Power - Max: 500 mW Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 3 V |
Zener Diode Single 6.2V 5% 50Ohm 500mW 2-Pin SOD-123F T/R |
BZT52C6V2 | Виробник : DIODES INC. |
Description: DIODES INC. - BZT52C6V2 - Zener-Diode, 6.2 V, 500 mW, SOD-123, 2 Pin(s), 150 °C, OberflächenmontagetariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOD-123 rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: - isCanonical: N usEccn: EAR99 euEccn: NLR Verlustleistung: 500mW Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: BZT52 productTraceability: No Betriebstemperatur, max.: 150°C Zener-Spannung, nom.: 6.2V SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
BZT52C6V2 | Виробник : Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd. |
Description: INDEPENDENT TYPE 5.8V~6.6V 500MWTolerance: ±6.45% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: SOD-123 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ) Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.2 V Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms Supplier Device Package: SOD-123 Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 4 V |
Category: SMD Zener diodesDescription: Diode: Zener; 0.5W; 6.2V; SMD; reel,tape; SOD123F; single diode Type of diode: Zener Power dissipation: 0.5W Zener voltage: 6.2V Kind of package: reel; tape Case: SOD123F Mounting: SMD Tolerance: ±5% Semiconductor structure: single diode Manufacturer series: BZT52C |
Description: DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD123FTolerance: ±5% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: SOD-123F Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ) Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.2 V Impedance (Max) (Zzt): 50 Ohms Supplier Device Package: SOD-123F Power - Max: 500 mW Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 3 V |
Zener Diodes Zener, SOD-123F, 6.2V, 0.5W, 5% |
| BZT52C6V2 | Виробник : Microdiode Electronics |
BZT52C6V2 |
| BZT52C6V2 | Виробник : Diotec |
Zener Diode Single 6.2V 5% 50Ohm 500mW SOD-123F Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |
на замовлення 15 шт: термін постачання 5 дні (днів) |
| BZT52C6V2 | Виробник : DC Components |
6.2V, 5%, 0.5W, SOD123 Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |
товару немає в наявності |
товару немає в наявності |
Description: INDEPENDENT TYPE 5.8V~6.6V 500MWTolerance: ±6.45% Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: SOD-123 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ) Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.2 V Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms Supplier Device Package: SOD-123 Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 4 V |
BZT52C6V2 | Виробник : Diodes Incorporated |
Zener Diodes |
BZT52C6V2 | Виробник : Taiwan Semiconductor |
Zener Diodes 6.2 Volt 410mW 5% |