BZW04-154BHR1G
BZW04-154BHR1G Taiwan Semiconductor Corporation
BZW04%20SERIES_J2104.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 154VWM 246VC DO204AL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 154V
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 171V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 246V
Power - Peak Pulse: 400W
Написати відгук
Description: TVS DIODE 154VWM 246VC DO204AL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: Automotive, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 154V, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 171V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 246V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No.