BZX585-C36F
BZX585-C36F Nexperia USA Inc.
NEXP-S-A0003107844-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 36V SOD523
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 36 V
Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms
Supplier Device Package: SOD-523
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 25.2 V
Написати відгук
Description: DIODE ZENER 36V SOD523, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-79, SOD-523, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 36 V, Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms, Supplier Device Package: SOD-523, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 25.2 V.