BZX84W-C3V6-QF
BZX84W-C3V6-QF Nexperia USA Inc.
BZX84W-Q_SER.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: BZX84W-C3V6-Q/SOT323/SC-70
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5.56%
Package / Case: SC-70, SOT-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.6 V
Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms
Supplier Device Package: SOT-323
Power - Max: 275 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1 V