Продукція > EYANG TECHNOLOGY > C0201X6S104K160NTJ
C0201X6S104K160NTJ
C0201X6S104K160NTJ EYang Technology
C0201X6S104K160NTJ.pdf
Виробник: EYang Technology
Description: MLCC X6S 100nF 10% 16V 0201 SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: X6S
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.014" (0.35mm)
Capacitance: 100 nF
на замовлення 150000 шт:
Написати відгук
Description: MLCC X6S 100nF 10% 16V 0201 SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: X6S, Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.014" (0.35mm), Capacitance: 100 nF.