Продукція > KEMET > C0402C100K4TACTU
C0402C100K4TACTU
C0402C100K4TACTU KEMET
Виробник: KEMET
Description: CAP CER 10PF 16V X8G 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: Low ESL, High Temperature
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X8G
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Capacitance: 10 pF
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 10PF 16V X8G 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: Low ESL, High Temperature, Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X8G, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: SMPS Filtering, Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.022" (0.55mm), Capacitance: 10 pF.