Продукція > DELEVAN > C0603C-150NG1T3
C0603C-150NG1T3 Delevan
C0603C_Series.pdf
Виробник: Delevan
Description: FIXED IND 150NH 245MA 1.14OHM SM
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.14Ohm Max
Q @ Freq: 28 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant: 1GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 150 MHz
Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max): 0.040" (1.02mm)
Inductance: 150 nH
Current Rating (Amps): 245 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 150NH 245MA 1.14OHM SM, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.14Ohm Max, Q @ Freq: 28 @ 150MHz, Frequency - Self Resonant: 1GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 150 MHz, Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric), Height - Seated (Max): 0.040" (1.02mm), Inductance: 150 nH, Current Rating (Amps): 245 mA.