C1S01-R121B-H11 MEAN WELL USA Inc.
C1Sx-R1xxx-x.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: 16MM/BL/MAINTAINED/1NO1NC
Packaging: Box
Current Rating (Amps): 5A (AC), 1A (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: SPDT
Type: Standard
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -25°C ~ 55°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type: Round, Button
Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia
Color - Actuator/Cap: Blue
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V