Продукція > KEMET > C3040C103KGGAC7800
C3040C103KGGAC7800
C3040C103KGGAC7800 KEMET
KEM_C1009_C0G_HV_SMD.pdf
Виробник: KEMET
Description: .010UF 2000V
Tolerance: ±10%
Features: Low ESL, High Voltage
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: 3040 (7610 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.299" L x 0.402" W (7.60mm x 10.20mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Capacitance: 10000 pF
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: .010UF 2000V, Tolerance: ±10%, Features: Low ESL, High Voltage, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: 3040 (7610 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.299" L x 0.402" W (7.60mm x 10.20mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Capacitance: 10000 pF.