Продукція > KEMET > C3640C473JDGACTU
C3640C473JDGACTU
C3640C473JDGACTU KEMET
KEM_C1009_C0G_HV_SMD.pdf
Виробник: KEMET
Description: CAP CER 3640
Tolerance: ±5%
Features: Low ESL, High Voltage
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: 3640 (9110 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.360" L x 0.402" W (9.14mm x 10.20mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Capacitance: 0.047 µF
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 3640, Tolerance: ±5%, Features: Low ESL, High Voltage, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 1000V (1kV), Package / Case: 3640 (9110 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.360" L x 0.402" W (9.14mm x 10.20mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Capacitance: 0.047 µF.