C3CCG-6006M
C3CCG-6006M CW Industries
Ribbon_Cable_Assembly_Length.pdf
Виробник: CW Industries
Description: IDC CABLE - CKC60G/AE60M/CKC60G
Packaging: Bulk
Features: Polarizing Key
Connector Type: Socket to Socket
Contact Finish: Gold
Color: Multiple, Ribbon
Length: 0.500' (152.40mm, 6.00")
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 60
Number of Rows: 2
Contact Finish Thickness: 10.0µin (0.25µm)
Cable Termination: IDC
Pitch - Cable: 0.050" (1.27mm)
Pitch - Connector: 0.100" (2.54mm)