C51AAA240A-210B
C51AAA240A-210B Sensata Technologies
sensata-5100%20series-hermetically%20sealed%20thermostat%20probe-datasheet.pdf
Виробник: Sensata Technologies
Description: THERMOSTAT 116DEG C SPST-NO CYL
Tolerance: ±5°F (±2.8°C)
Termination Style: Screw Terminal
Switching Temperature: 240°F (116°C)
Reset Temperature: 210°F (99°C)
Current Rating - AC: 3A (120V), 1.5A (125V), 1.5A (240V), 2.5A (240V)
Current Rating - DC: 3A (32V)
Switching Cycles: 6k
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: THERMOSTAT 116DEG C SPST-NO CYL, Tolerance: ±5°F (±2.8°C), Packaging: Box, Package / Case: Cylinder, Threaded, Mounting Type: In Line, Circuit: SPST-NO, Termination Style: Screw Terminal, Switching Temperature: 240°F (116°C), Reset Temperature: 210°F (99°C), Current Rating - AC: 3A (120V), 1.5A (125V), 1.5A (240V), 2.5A (240V), Current Rating - DC: 3A (32V), Switching Cycles: 6k.