C53GAB120A-105Y
C53GAB120A-105Y Sensata Technologies
sensata-5003-thermostat-datasheet.pdf
Виробник: Sensata Technologies
Description: THERMOSTAT 49DEG C SPST-NO CYL
Packaging: Box
Tolerance: ±5°F (±2.8°C)
Package / Case: Cylinder with Mounting Flange
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPST-NO
Termination Style: Quick Connect
Switching Temperature: 120°F (49°C)
Reset Temperature: 105°F (41°C)
Current Rating - AC: 3A (240V), 5A (120V)
Current Rating - DC: 1.5A (48V), 3A (24V)
Switching Cycles: 100k
на замовлення 99 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: THERMOSTAT 49DEG C SPST-NO CYL, Packaging: Box, Tolerance: ±5°F (±2.8°C), Package / Case: Cylinder with Mounting Flange, Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPST-NO, Termination Style: Quick Connect, Switching Temperature: 120°F (49°C), Reset Temperature: 105°F (41°C), Current Rating - AC: 3A (240V), 5A (120V), Current Rating - DC: 1.5A (48V), 3A (24V), Switching Cycles: 100k.