Продукція > HARWIN INC. > C90-3101F10SL-3S
C90-3101F10SL-3S
C90-3101F10SL-3S Harwin Inc.
DRG-00070-Technical-Drawing-Datasheet-C90-3101F-pdf.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT FMALE 3P SOLDER CUP
Features: Backshell, Cable Clamp
Packaging: Bag
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Black
Voltage Rating: 500VAC, 700VDC
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 3 (Power)
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 10SL-3
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Cable Opening: 0.281" (7.14mm)
Primary Material: Metal
на замовлення 66 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: CONN RCPT FMALE 3P SOLDER CUP, Features: Backshell, Cable Clamp, Packaging: Bag, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Black, Voltage Rating: 500VAC, 700VDC, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 3 (Power), Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 10SL-3, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 0.281" (7.14mm), Contact Finish - Mating: Silver, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Black Zinc Cobalt Alloy, Primary Material: Metal.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
C90-3101F10SL-3S C90-3101F10SL-3S Виробник : Harwin C90_3101F.pdf Circular MIL Spec Connector 3P CABLE SOCKET MIL-C-5015 COMPTBL