Продукція > KEMET > C941U472MZVDAAWL30
C941U472MZVDAAWL30
C941U472MZVDAAWL30 KEMET
KEM_C1065_X1_440_VAC_Y2_300_VAC
Виробник: KEMET
Description: CAP CER DISC SAFETY
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 440VAC
Package / Case: Radial, Disc
Temperature Coefficient: Y5V (F)
Size / Dimension: 0.433" Dia (11.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Safety
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Ratings: X1, Y2
Thickness (Max): 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 4700 pF
Написати відгук
Description: CAP CER DISC SAFETY, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 440VAC, Package / Case: Radial, Disc, Temperature Coefficient: Y5V (F), Size / Dimension: 0.433" Dia (11.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Safety, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Ratings: X1, Y2, Thickness (Max): 0.197" (5.00mm), Capacitance: 4700 pF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
C941U472MZVDAAWL30 C941U472MZVDAAWL30 Виробник : KEMET KEM_C1065_X1_440%20VAC_Y2_300%20VAC-371221.pdf Ceramic Disc Capacitors 300volts 4700pF 20% Y5V