Продукція > ITT CANNON, LLC > CA02COME28-22PBF80
CA02COME28-22PBF80 ITT Cannon, LLC
CA-COM_Cat.pdf
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT MALE 6POS SILVER CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Strain Relief
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 22A, 135A
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 6
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 28-22
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Reverse Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Silver
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum Alloy and Zinc Die Cast
Shell Finish: Nickel
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-5015
на замовлення 55 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT MALE 6POS SILVER CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Strain Relief, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 22A, 135A, Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 6, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 28-22, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Reverse Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Silver, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy and Zinc Die Cast, Shell Finish: Nickel, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-5015.