Продукція > ITT CANNON, LLC > CA06COME28-22PBF80
CA06COME28-22PBF80 ITT Cannon, LLC
CA-COM_Cat.pdf
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN PLUG MALE 6POS SILVER CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Strain Relief
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 22A, 135A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 6
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 28-22
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Reverse Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Contact Finish - Mating: Silver
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum Alloy and Zinc Die Cast
Shell Finish: Nickel
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-5015
на замовлення 75 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN PLUG MALE 6POS SILVER CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Strain Relief, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 22A, 135A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 6, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 28-22, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Reverse Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Contact Finish - Mating: Silver, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy and Zinc Die Cast, Shell Finish: Nickel, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-5015.