Продукція > ACP > CA6XVSMD-2K5A2525
CA6XVSMD-2K5A2525
CA6XVSMD-2K5A2525 ACP
Category: Single turn SMD trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn; 2.5kΩ; 100mW; SMD; ±20%; bag
Mounting: SMD
Resistance: 2.5kΩ
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -25...70°C
Type of potentiometer: mounting
Body dimensions: 6.5x6.5x3.6mm
Potentiometer standard: 6mm
Power: 0.1W
Torque: max. 2Ncm
Max. operating voltage: 100V DC
Track material: carbon
на замовлення 1500 шт:
Написати відгук
Category: Single turn SMD trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn; 2.5kΩ; 100mW; SMD; ±20%; bag, Mounting: SMD, Resistance: 2.5kΩ, Tolerance: ±20%, Operating temperature: -25...70°C, Kind of potentiometer: single turn, Characteristics: linear, Type of potentiometer: mounting, Body dimensions: 6.5x6.5x3.6mm, Potentiometer standard: 6mm, Power: 0.1W, Torque: max. 2Ncm, Max. operating voltage: 100V DC, Electrical rotation angle: 215 ±20°, Mechanical rotation angle: 235 ±10°, Mechanical durability: 1000 cycles, Kind of package: bag, Track material: carbon.