CB2-20-22PCA232 ITT Cannon, LLC
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT MALE 6POS SILVER CRIMP
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Black
Voltage Rating: 50V
Current Rating (Amps): 22A, 74A
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 6
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 20-22
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Reverse Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Silver
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Black Zinc Cobalt
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-5015
на замовлення 262 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT MALE 6POS SILVER CRIMP, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Black, Voltage Rating: 50V, Current Rating (Amps): 22A, 74A, Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 6, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 20-22, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Reverse Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Silver, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Black Zinc Cobalt, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-5015.