CB2-20-22SS ITT Cannon, LLC
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT 6POS BOX MNT SKT
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 50V
Current Rating (Amps): 22A, 74A
Shell Size - Insert: 20-22
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Reverse Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Qualification: MIL-DTL-5015
на замовлення 273 шт:
Написати відгук
Description: CONN RCPT 6POS BOX MNT SKT, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 50V, Current Rating (Amps): 22A, 74A, Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 6, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 20-22, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Reverse Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Silver, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-5015.