Продукція > ITT CANNON, LLC > CB6USHST4-28A63PS
CB6USHST4-28A63PS ITT Cannon, LLC
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN PLUG 28POS INLINE PIN
Packaging: Bulk
Features: Heat Shrink, Potted, Shielding Device
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 50V
Current Rating (Amps): 22A, 41A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 28
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 28-A63
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Reverse Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Contact Finish - Mating: Silver
Primary Material: Metal
на замовлення 6 шт:
Написати відгук
Description: CONN PLUG 28POS INLINE PIN, Packaging: Bulk, Features: Heat Shrink, Potted, Shielding Device, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 50V, Current Rating (Amps): 22A, 41A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 28, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 28-A63, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Reverse Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Contact Finish - Mating: Silver, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.