CBVC7-50T-24
CBVC7-50T-24 Component Basics
C7-50%20Series%20Spec%202022V1.0.pdf
Виробник: Component Basics
Description: CBVC7 Series 50A DC Contactor
Packaging: Tape & Box (TB)
Features: Sealed - Hermetically
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Stud, Wire Leads
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 50 A
Switching Voltage: 1000VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
на замовлення 5 шт:
Написати відгук
Description: CBVC7 Series 50A DC Contactor, Packaging: Tape & Box (TB), Features: Sealed - Hermetically, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Stud, Wire Leads, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 50 A, Switching Voltage: 1000VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC.