CCR06CG102GM KYOCERA AVX
CCR05-09.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 RAD
Tolerance: ±2%
Lead Style: Formed Leads
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Reliability
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Height - Seated (Max): 0.300" (7.62mm)
Failure Rate: M (1%)
Capacitance: 1000 pF
Написати відгук
Description: CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 RAD, Tolerance: ±2%, Lead Style: Formed Leads, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 200V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Reliability, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Height - Seated (Max): 0.300" (7.62mm), Failure Rate: M (1%), Capacitance: 1000 pF.