CCR06CG471JP KYOCERA AVX
CCR05-09.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Lead Style: Formed Leads
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: CG
Size / Dimension: 0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Reliability
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Height - Seated (Max): 0.290" (7.36mm)
Thickness (Max): 0.090" (2.28mm)
Failure Rate: P (0.1%)
Capacitance: 470 pF
Написати відгук
Description: CAP CER RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Lead Style: Formed Leads, Voltage - Rated: 200V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: CG, Size / Dimension: 0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Reliability, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Height - Seated (Max): 0.290" (7.36mm), Thickness (Max): 0.090" (2.28mm), Failure Rate: P (0.1%), Capacitance: 470 pF.