CD105BNP-151KC Sumida America Components Inc.
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Type: Drum Core
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 470mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 5.86MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.228" (5.80mm)
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 780 mA
Написати відгук
Description: SMD INDUCTOR, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 470mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 5.86MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Height - Seated (Max): 0.228" (5.80mm), Inductance: 150 µH, Current Rating (Amps): 780 mA.