CD105T125NP-271KC Sumida America Components Inc.
CD105T125%20(en).pdf?t=1594925033
Виробник: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 270UH 720MA 970MOHM SM
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.409" L x 0.370" W (10.40mm x 9.40mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 970mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 650mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.228" (5.80mm)
Inductance: 270 µH
Current Rating (Amps): 720 mA