CDEP1810NP-6R4MC-180 Sumida America Components Inc.
CDEP1810.pdf
Виробник: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 6.4UH 18A 3.29MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.866" L x 0.740" W (22.00mm x 18.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 3.29mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 19.2A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Inductance: 6.4 µH
Current Rating (Amps): 18 A